Obsługa autoklawuSterylizatory są niezbędne w każdym gabinecie zabiegowym czy gabinecie stomatologicznym. Ponieważ sterylizacji poddawane są różnorodne narzędzia, począwszy od prostych i gładkich, a skończywszy na wąskich rurkach, cewnikach i innych tego typu przyrządach, to każdy autoklaw ma nieco inne możliwości.


Obsługa autoklawu

Foto: pl.ladys-nails.eu


Ich użytkowanie wymaga ścisłego przestrzegania instrukcji i odpowiedniego przygotowania miejsca, aby urządzenie było bezpieczne dla personelu, a jednocześnie wykonało swoje zadanie. Najczęściej spotykamy autoklawy stomatologiczne, bowiem gabinety odwiedzamy systematycznie, co kilka czy kilkanaście miesięcy. Przeciętny autoklaw ma całkiem spore wymiary, więc potrzebuje silnego stabilnego blatu, a wbudowany w ciąg szafek musi mieć zapewniony przepływ powietrza. Stomatologiczny autoklaw ma zwykle moc 2 tysięcy watów, a więc trzeba też odpowiednio zabezpieczyć uziemienie zasilania. Odkażanie w urządzeniu odbywa się za pomocą gorącej pary, dlatego niezbędna jest woda, do jej wytwarzania. Autoklawy stomatologiczne oraz wszystkie pozostałe „zasila się” wodą destylowaną, a jeśli takiej nie ma, powinna to być butelkowana woda zdemineralizowana. Warto też wspomnieć, że sterylizacja to nie dezynfekcja. Ta druga jest bardziej ogólna i powinna być wykonana przed sterylizacją.

Ocena: 0/10 (Ilość głosów: 4)Brak komentarzy.

Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.

"Kochane zdrowie ile cie trzeba cenić ten tylko się dowie kto cię stracił..." i właściwie na tym cytacie mogli byśmy skończyć ponieważ doskonale odzwierciedla nasz pogląd na ten temat i jest to nasze motto ;) Oczywiście o tematach bliskim zdrowiu takim jak no uroda też będzie. Zapraszamy do czytania i komentowania.

Lipiec 2014

P W Ś C P S N
« czerwiec   sierpień »
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31